Από τα τέλη του 2021 το EduPlat είναι το αποτέλεσμα της συνεργασίας πολλών ιδρυμάτων, μεταξύ των οποίων θέλουμε να ξεχωρίσουμε την Ευρωπαϊκή Ένωση 🇪🇺, η οποία συγχρηματοδότησε το έργο και διευκόλυνε τη σύσταση μιας κοινοπραξίας που σχηματίστηκε από 4 εταίρους:Instituto Duarte de Lemos (🇵🇹Πορτογαλία),Ευρωπαϊκό Ινστιτούτο Τοπικής Ανάπτυξης (🇬🇷Ελλάδα), Associazione InCo (🇮🇹Ιταλία) καιBienesDar (🇪🇸 Ισπανία).